Pārlekt uz galveno saturu

Vidzemes inovāciju balva

Vidzemes inovāciju nedēļas konferences DAŽĀDĪBĀ RODAS INOVĀCIJA laikā uzsākta jauna tradīcija un svinīgi godināti vairāki Vidzemes uzņēmēji kategorijās inovācija, ilgtspēja, sociālā atbildība, kā arī piešķirta specbalva. Svarīgi, ka pretendentus izvirzījuši reģiona iedzīvotāji vai pieteikuši paši uzņēmumu pārstāvji.

Vidzemes inovāciju balva 2024

Attēls
SIA Virte tehnoloģijas publicitātes foto

Inovācija 2024 - SIA VIRTE Tehnoloģijas

SIA VIRTE Tehnoloģijas ir lielākais plastmasas iekārtu ražošanas uzņēmums Latvijā, atrodas Limbažu novadā, bet eksportē iekārtas uz vairāk kā deviņām valstīm.

Ilgstoši uzkrājot pieredzi un izmantojot zinātnes pienesumu, uzņēmums attīstījis inovatīvu jaunās paaudzes bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tehnoloģiju. Pētījuma ietvaros tika veikts iekārtas prototipa monitorings fosfora attīrīšanai notekūdeņos, lai maksimāli mazinātu zilaļģu veidošanos gan iekšzemes ūdenstilpnēs, gan Baltijas jūrā.

Attēls
Aloja Starkelsen ēka

Ilgtspēja 2024 - SIA Aloja-Starkelsen

SIA “Aloja-Starkelsen” ir viens no vadošajiem kartupeļu cietes zīmoliem pasaulē. Uzņēmums ražo ne tikai kartupeļu cieti, bet arī daudz un dažādus citus produktus, kuri pamatā tiek tirgoti bizness-biznesam (B2B) segmentam, lielāko daļu produkcijas eksportējot. Uzņēmums piedāvā augu proteīna koncentrātu pārtikas uzturvērtības celšanai, tostarp arī izmantošanai dzīvnieku barībā. Produktu ražošanā tiek izmantotas ilgtspējīgas ražošanas metodes. Liela daļa no produktiem ir bioloģiski, ko apliecina BIO sertifikāts.

Attēls
Valmiermuiža

Sociālā atbildība 2024 - SIA Valmiermuižas alus

Valmiermuižas alus darītava aktīvi atbalsta Valmiermuižas kultūras biedrības pasākumus un projektus, tādējādi attīstot labvēlīgu ekonomisko, sociālo un kultūrvidi Valmiermuižā. Valmiermuižas alus darītava ik gadu ziedo resursus – gan finanšu, gan cilvēkresursus vietējo pasākumu organizēšanai, tostarp iet talkā, palīdzot īstenot pasākumu publicitātes un mārketinga aktivitātes.

Attēls
AREI

Specbalva 2024 - Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI)

AREI pētnieku pētījums "Progresīva zemkopības sistēma kā pamats vidi saudzējošai un efektīvai Latvijas augkopībai" atzīts par aizvadītā gada vienu no nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas zinātnē. Pētījums rosina lauksaimnieku saimniekot atbildīgi, rūpējoties par vidi, vienlaikus saglabājot augstu ražu un labu peļņu.

Četru gadu garumā pētījumā iesaistījušies vairākas saimniecības un kooperatīvi.

Pētījumā izdarīti secinājumi, kā samazināt slāpekļa noplūdi no lauka, kādu efektu dod augu maiņas uz lauka, kā piesaistīt slāpekli no atmosfēras un pierādīta pozitīvā uztvērējaugu ietekme.