Pārlekt uz galveno saturu

Cīņa pret koksnes zilēšanu un insektiem: Stora Enso hakatonā uzvar uzņēmums Kagon AB

5. un 6. decembrī, sešas komandas no Latvijas, Zviedrijas, Somijas, Ukrainas un Turcijas satikās, lai kopīgi piedalītos Vidzemes plānošanas reģiona organizētajā Stora Enso hakatonā.  Šoreiz uzvaras laurus plūca komanda Kagon AB no Zviedrijas.

Hakatona ietvaros komandas meklēja risinājumu, lai, nepalielinot ūdens patēriņu, cīnītos pret divām draudu kategorijām: zāģmateriālu zilēšanu izraisošām sēnītēm un kokus bojājošiem insektiem.

Dalība hakatonā ir ļoti vērtīga pieredze. Tā sniedz iespēju izpētīt dažādus risinājumus un iegūt unikālus redzējumus par mūsu piedāvājumiem. Vissvarīgākais ir būt gatavam piedalīties ar pārbaudītu ideju,” tā hakatona uzvarētājkomandas pārstāvis Daniels Otterbeks.

Piedaloties hakatonā, mēs ieguvām lielisku iespēju paplašināt zināšanas un gūt jaunus iespaidus. Mūsu mērķis bija atrast ilgtspējīgus risinājumus, un šis pasākums pavēra mums acis uz perspektīvām, par kurām iepriekš pat nebijām iedomājušies. Tagad esam iedvesmoti īstenot ne tikai uzvarētajkomandas idejas, bet arī dažas inovatīvās koncepcijas, kuras atklājām no citām komandām. Rezultāts bija labāks nekā gaidīts,” tā Uldis Deisons, uzņēmuma Stora Enso Latvija Launkalnes kokzāģētavas direktors.

Kopumā dalībai Stora Enso hakatonā pieteicās deviņas komandas, no kurām atlasītas tika sešas – pa vienai no Somijas (Woolherd), Ukrainas (Ukrainas Valsts meža resursu aģentūra), Turcijas (Crop Genius), Zviedrijas (Kagon AB), Latvijas (Good Bugs) un komanda ar dalībniekiem no Zviedrijas un Latvijas (Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitāte & Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”).

Stora Enso hakatons ir daļa no starptautiskā “BioBoosters” projekta, ko līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. Projekts apvieno deviņus inovāciju tīklus bioekonomikas sektorā no Baltijas jūras reģiona valstīm: Somijas, Zviedrijas, Baltijas valstīm, Polijas un Vācijas. Projekta ietvaros tiek organizēti 18 hakatoni, lai atbalstītu bioekonomikas uzņēmumu atbildīgas uzņēmējdarbības praksi un pāreju uz aprites ekonomiku.

Plašāka informācija par Stora Enso hakatonu ŠEIT.

Projekts “BioBoosters” uzsākts 2023. gada janvārī, to īsteno partneri no Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Projekts ilgs trīs gadus un tā kopējais budžets ir 2,8 miljoni eiro. Projektu līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma.

Pamatinformācija par projektu: https://www.vidzeme.lv/projekti/pareja-uz-aprites-ekonomiku-baltijas-juras-regiona-bsr-bioboosters/