Pārlekt uz galveno saturu

“Riga TechGirls” jaunā programmā palīdzēs veidot karjeru IT nozarē

Biedrība “Riga TechGirls” jaunā Karjeras vadības programmā atbalstīs cilvēkus karjeras maiņā un sniegs nepieciešamos resursus, lai veiksmīgi iekļautos informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē. Šī programma ir paredzēta ikvienam, kurš vēlas sākt jaunu karjeru vai meklē karjeras iespējas informācijas tehnoloģiju jomā.

Darba tirgus šobrīd piedzīvo būtiskas pārmaiņas, ko izraisa strauja tehnoloģiju attīstība un digitalizācija. Pētījumi liecina, ka līdz 2030. gadam aptuveni 14% no pasaules darbaspēka būs nepieciešams pārkvalificēties vai apgūt jaunas prasmes, lai pielāgotos mainīgajām darba tirgus prasībām.

Programma ir izstrādāta, lai stiprinātu dalībnieku pārliecību par sevi un sniegtu praktiskus rīkus, kas palīdzēs sākt darba meklējumus. Tās ietvaros dalībnieki varēs pilnveidot savu CV, sagatavoties darba pārrunām un pārliecinoši sevi prezentēt. Programmā nav vecuma ierobežojumu, un tai var pieteikties ikviens interesents,” stāsta “Riga TechGirls” valdes priekšsēdētāja Anna Andersone.

Karjeras vadības programma norisināsies tiešsaistē, piedāvājot gan ierakstītas, gan tiešsaistes lekcijas. Programmā ir iespējams saņemt arī vienu individuālo vai grupas nodarbību ar karjeras konsultantu.

Programma sākas 17. jūnijā
Karjeras vadības programmas direktore Elvīra Zaltāne stāsta, ka šī programma sastāv no piecām iepriekš ierakstītām video lekcijām ar surdo tulkojumu, ļaujot programmas dalībniekiem tās skatīties sev vēlamā laikā un vietā.

Papildus video lekcijām, programma piedāvā tiešsaistes lekcijas, dažādus lasāmos materiālus, testus pašizziņai, kā arī video saturu ar atsevišķām lekcijām no 2023. gada karjeras vadības programmas. Aptuvenais video materiālu kopējais ilgums ir 20 stundas,” teic E. Zaltāne.

Šī programma veidota, balstoties “Riga TechGirls” pieredzē, apmācot vairāk nekā 30 tūkstošus dažādu digitālo prasmju tiešsaistes mācību dalībnieku un vairāk nekā divus tūkstošus sieviešu, kuras pēc programmas absolvēšanas ir uzsākušas karjeru IT nozarē.

Programmas sākums ir 17. jūnijs, bet lekciju ieraksti būs pieejami jebkurā laikā, ļaujot dalībniekiem mācīties sev ērtā laikā un tempā. Tiešsaistes un klātienes lekciju datumi tiks paziņoti dalībniekiem mācību procesā iekšējā komunikācijas platformā.

Palīdzēs pieņemt labākus karjeras lēmumus
Karjeras konsultante Evita Pīlēģe uzsver, ka karjeras vadība ir prasme, kas mūsdienu mainīgajos apstākļos ir jāpilnveido ikvienam.

Cilvēks, kurš nevada savu karjeru, nonāk tur, kur sanāk nonākt. Cilvēks, kurš vada, – sasniedz savus mērķus. Mūsu izveidotā programma sniedz iespēju soli pa solim no savas profesionālās identitātes izprašanai nonākt pie karjeras lēmumu pieņemšanas kā patstāvīgi, tā ar konsultantu palīdzību. Lai arī pamata mērķauditorija ir darbam IT nozarē ieinteresētie dalībnieki, programmas piedāvājums būs vērtīgs ikvienam,” paredz E. Pīlēģe.

Programma ir tapusi ar Latvijas Republikas Labklājības ministrijas, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas, Starptautiskās koučinga federācijas Latvijā (ICF Latvia chapter) un “Metacoach” atbalstu.

Iedvesmo un izglīto sievietes
“Riga TechGirls” ir pirmā organizācija Latvijā, kuras mērķis ir nodrošināt vienlīdzību, veicinot digitālo prasmju attīstību ikvienam, bet īpaši atbalstot meiteņu un sieviešu pievienošanos IT jomai. Biedrība apvieno tehnoloģiju entuziastus, organizē pasākumus un atbalsta programmas, lai veicinātu ikviena interesenta izaugsmi tehnoloģiju jomā. “Riga TechGirls” kopienā ir plašs IT vēstnešu un mentoru loks, kuri palīdz sievietēm pārkvalificēties un attīstīt karjeru IT nozarē. Līdzās “Riga TechGirls” šobrīd darbojas arī reģionālās kopienas “Vidzeme TechGirls”, “Liepāja TechGirls”, “Ventspils TechGirls” un “Latgale TechGirls”.

Sieviešu iesaiste tehnoloģiju jomā nav svarīga tikai tāpēc, ka vajadzīgs dzimumu līdzsvars. IT joma ir viena no visstraujāk augošajām un vislabāk atalgotajām nozarēm Latvijā, tāpēc sieviešu iesaiste tehnoloģijās ir svarīga visai sabiedrībai. Ja sievietes dzīvo labāk, tad visa sabiedrība dzīvo labāk. Mums visiem vajadzētu atbalstīt plašāku sieviešu un meiteņu interesi, izglītību un prasmes tehnoloģijās – mūsu visu nākotnes jomā, kas ir radoša, aizraujoša un pieejama ikvienam,” iepriekš norādījusi A. Andersone.